Ziraat Fakültesi

 

Prof. Dr. Murat TAŞAN

Dekan Yardımcısı

1972 İstanbul doğumlu Prof. Dr. Murat Taşan, 1989-93 yılları arasında Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Gıda Bilimi ve Teknolojisi Bölümünde Lisans eğitimini tamamlamıştır.

1994 yılında Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlamıştır. Yüksek Lisans eğitimini 1995 yılında, Doktora eğitimini ise 1999 yılında Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gıda Mühendisliği Anabilim Dalında tamamlamıştır. Aynı yıl Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atanmıştır. 2010 yılında Gıda Mühendisliği alanında Doçent unvanını almıştır. 2015 yılında Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Teknolojisi Anabilim Dalında Profesör kadrosuna atanmıştır.

Halen Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi olan Prof. Dr. Murat Taşan, 2011-2013 yılları arasında Malkara Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. Gıda kimyası ve bitkisel yağ teknolojisi alanında uluslararası ve ulusal düzeyde çalışmaları bulunan Prof. Dr. Murat Taşan evli ve iki çocuk babasıdır.