Ziraat Fakültesi
2022-05-08

ZİRAATBİYOTEK Staj Başvuru Programının Uygulanması hakkında duyuru 

ZİRAATBİYOTEK Staj Başvuru Programının Uygulanması

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi ZİRAATBİYOTEK Biriminde staj en fazla 30 iş günü (Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayacak şekilde) olarak yapılabilmektedir.

Stajyer adaylarının ZİRAATBİYOTEK Birimine başvuru yapmadan önce aşağıdaki başvuru belgelerini hazırlamaları ve birim e-posta adresine (ziraatbiyotek@nku.edu.tr) göndermeleri gerekmektedir.

 

  • Başvuru Formu

Ekleri

  1. Öğrenci Belgesi
  2. Transkript
  3. 2 Adet Fotoğraf
  4. Öğrenci Staj Değerlendirme Formu
  5. Öğrenci Staj Zorunluluk Belgesi
  6. SGK Belgesi (Kabul Alan Öğrenciler İçin)
  7. Referans Mektubu (İsteğe Bağlı)

 

BAŞVURU ŞARTLARI

 

Tarımsal Biyoteknoloji, Tarla Bitkileri, Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyomühendislik, Tarımsal Genetik Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik ile yüksekokulların Bitkisel Üretim ile ilgili bölümlerinde eğitim alan öğrencilerden başvuru alınacaktır.

Staj dönemi boyunca en çok 10 stajyer öğrenci kabul edilecektir.

Öğrencilerin değerlendirilmesi sırasında genel not ortalamasına göre sıralama yapılacaktır.

Stajyer seçiminde öğrencilerin Bitkisel Üretim, Bitki Biyoteknolojisi, Bitki Doku Kültürü, Bitki Fizyolojisi, Seracılık, Peyzaj gibi derslerinden en az birini almış olmaları beklenmektedir.

Stajyerler staj süresince bitki doku kültürü laboratuvarları, topraklı ve topraksız üretim seralarında çalışma fırsatına sahip olacaklardır.

Bu alanlarda çalışmaya ve yaşamaya engel bir sağlık sorununuzun (alerji, astım vb.) olmaması gerekir.

Birimimiz yerleşkesinde staj yaparken uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere, güneş gözlüğü gibi giysiler bulundurulması önerilir. Giysilerinizi birimimizde bulunan kendinize ait dolaplarda tutabilirsiniz.

Süleymanpaşa Naip Mahallesinde bulunan birimimiz Süleymanpaşa merkeze 20 km uzaklıktadır ve 30 dakika aralıklarla Hüseyin Pehlivan meydanından minibüsler hareket etmektedir. Birimimiz tarafından yol giderleri ve öğle yemeği karşılanmamaktadır.

Başvuru formunun doldurulması staj başvurusunun kabul edileceği anlamına gelmemektedir.

Staj başvuruları e-posta yoluyla 20 Nisan- 13 Mayıs 2022 tarihlerinde yapılacak olup başvuru sonuçları 18 Mayıs 2022 Çarşama günü http://www.nku.edu.tr/, http://ziraat.nku.edu.tr/, http://ziraatbiyotek.nku.edu.tr ve ziraatbiyotek instagram adresinden ilan edilecektir.

Ayrıntılı bilgi almak için ziraatbiyotek@nku.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.