Ziraat Fakültesi
2013-07-15

Üniversitemiz 2012-2013 yılı “Bilimsel Başarı Ödülleri” ve “Öğretim Üyelerinin Akademik Yükselme Giysi Töreni” yapıldı.Üniversitemiz 2012-2013 yılı “Bilim Başarı Ödülleri” ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltme, Atama, Açıktan ve Nakil ile Göreve Başlayan Akademisyenlerin Akademik Giysi Töreni” 11 Haziran 2013 günü Rektörlük Konferans Salonu'nda yapıldı.

Törene Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Osman ŞİMŞEK, Epoka Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Remzi ALTIIN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. İhsan SOYSAL ve Prof. Dr. Şefik KURULTAY, Fakülte dekanları, Yüksekokul ve Meslek yüksekokulu müdürleri ile öğretim üyeleri katıldı.

Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi'nin vermiş olduğu müzik dinletisinin ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK açılış konuşması yaptı. Rektör Prof.Dr. Osman ŞİMŞEK açılış konuşmasında, akademik giysi töreni ve bilim teşvik ödül törenine katılanlara duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra, “Yakın geçmişte bilim politikasında değişiklik yapılarak, AR-GE, TÜBİTAK, SANTEZ ve TÜBA gibi bilimsel proje çalışmalarına büyük kaynak ayrılması, ülkemizde bilime verilen önemin bir göstergesi olmuştur. Benim sizlerden istediğim bu kaynaklardan çok daha fazla yararlanmanızdır.

 Bugün Üniversitemizde ciddi bir araştırma altyapısına sahibiz. Akademik birimlerimizin sayısı her geçen gün artıyor, buna paralel olarak sempozyumlarımızın, panellerimizin, konferanslarımızın sayısında da hızlı bir artış yaşanıyor. Üniversitemizin öğretim üyeleri için cazip hale gelmesi, öğretim üyesi sayımızı hızla arttırmaktadır. Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent, Araştırma Görevlisi, Uzman, Öğretim Görevlisi ve Okutman atamalarının yoğunlaştığını ve bu doğrultuda Namık Kemal Üniversitesi'nin akademik kadrosunun kalite düzeyinin giderek arttığını da ifade etmek istiyorum. Namık Kemal Üniversitesi Rektörü olarak sizlerle birlikte çalışmaktan onur duymaktayım” dedi.

Rektör Prof.Dr. Osman ŞİMŞEK'in açılış konuşmasının ardından, 23 öğretim üyemize 2012-2013 yılı bilim teşvik ödülleri verildi. 116 öğretim üyemizin cübbeleri giydirildi.
 

2012-2013 Yılı Ziraat Fakültesi

“Bilimsel Başarı Ödülleri” Almaya Hak Kazananlar

  1. Doç. Dr. Gülen ÖZDEMİR
  2. Doç. Dr. İsmail YILMAZ
  3. Prof. Dr. Sezen ARAT

Ziraat Fakültesi’den 36 Öğretim Üyemiz,

Akademik Yükselmeleri Nedeniyle cübbe giydiler.

Profesörler;

Prof. Dr. Fatih KONUKCU

Prof. Dr. Metin TUNA

Prof. Dr. Gassan KÖKLÜ

Prof. Dr. Fadul ÖNEMLİ

Prof. Dr. Ayşe Canan SAĞLAM

Prof. Dr. Sezen ARAT

Prof. Dr. Metin TUNA

Doçentler;

Doç. Dr. Elman BAHAR

Doç. Dr. Mehmet Levent ÖZDÜVEN

Doç. Dr. Hasan AKYÜREK

Doç. Dr. Oğuz BİLGİN

Doç. Dr. Canan TUNA

Doç. Dr. İsrafil KOCAMAN

Doç. Dr. Fisun KOÇ

Doç. Dr. Mustafa MİRİK

Doç. Dr. Can Burak ŞİŞMAN

Doç. Dr. Fulya TAN

Doç.Dr. Demir KÖK

Doç. Dr. Gülen ÖZDEMİR

Doç. Dr. Gökhan UNAKITAN

Doç. Dr. Ümit GEÇGEL

Doç. Dr. Eser Kemal GÜRCAN

Doç. Dr. Yasemin ORAMAN

Doç. Dr. Murat DEVECİ

Doç. Dr. Mehmet ŞENER

Doç. Dr. İlker NİZAN

 

Yardımcı Doçentler;

Yrd. Doç. Dr. Sema KONYALI

Yrd. Doç. Dr. Aylin AĞMA OKUR

Yrd. Doç. Dr. Hasan Murat VELİOĞLU

Yrd. Doç. Dr. Serap DURAKLI VELİOĞLU

Yrd. Doç. Dr. Erdinç BAL

Yrd. Doç. Dr. Sheida DANESHVAR

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Refik ÖNAL

Yrd. Doç. Dr. Emine YILMAZ

Yrd. Doç. Dr. Behiye Banu BİLGEN

Yrd. Doç. Dr. Özgür SAĞLAM