Ziraat Fakültesi
2014-06-23

FAKÜLTEMİZİN 29. MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 

2013-2014 Akademik Yılında Fakültemizin 29. Mezuniyet Töreni 23 Haziran 2014 Pazartesi günü coşkuyla gerçekleştirildi.
 
Fakültemiz öğrencilerinin mezuniyet sevincine, Üniversitemiz Rektör Vekili Prof.Dr.Şefik Kurultay, Fakültemiz Dekanı Prof.Dr.Ahmet İstanbulluoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Oğuz Aslan Özen, Fakültemiz Kurucu Dekanı Prof.Dr. Sezen Şehirali, Fakültemiz Bölümlerinin Bölüm Başkanları, Fakültemizin Akademik ve İdari Personeli ve mezunlarımızın aileleri törene katılarak ortak oldu.
 
Yurdun dört bir köşesinden gelerek çocuklarının mutlu günlerinde bir arada olan öprenci velileri ve yakınları duygu ve heyecan dolu bir akşam yaşadı.
 
2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ilk konuşmayı Ziraat Fakültesi dönem birincisi Tarım Ekonomisi bölümü öğrencisi Elif Akgül yaptı. Dönem mezunları adına yaptığı konuşmada Elif Akgül “Öncelikle Ziraat Fakültesi Mezunları adına sizlere hitap etmekten büyük bir onur duyduğunu ve bugün burada ortak bir sevinci paylaştıklarını” ifade etti. Akgül konuşmasının devamında “Ziraat Fakültesi öğrencileri olarak, insan hayatının temelini oluşturan tarım ve gıda sektörüne katkı sağlamak üzere aldığımız lisans eğitimimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En büyük temennimiz ülkemiz için önem taşıyan tarım ve gıda sektöründe hak ettiğimiz yerlere gelmek amacıyla, verdiğimiz emeklerin karşılığını bulmasıdır” ifadelerini kullandı.
 
Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet İstanbulluoğlu mezuniyet töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında öncelikle mezun öğrencilerimize hitap ederek “Bugünün çok farklı bir anlam taşıdığını, yaşamlarının bir dönemlerinin kapandığı, bu dönemden aldığınız güçle bir başka dönemin başlangıcında olduklarını” ifade etti. Prof.Dr. Ahmet İstanbulluoğlu konuşmasının devamında ise “Hiç unutmayın dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Kendinize, arkadaşlarınıza, ailenize inanın, güvenin ve zorluklarla mücadele etme gücünü hiç kaybetmeyin. Biliyorsunuz, iyi ve başarılı bir insan olmak çaba ister, bunun için uğraşın. Hoşgörülü, kendinize özgü, ayaklarının üzerinde durabilen bireyler olarak, başarılı gelecek nesillerin yetişmesinde payınız olsun. Güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye’yi gerçekleştirecek olan sizleri, sevgiyle ve muhabbetle uğurluyoruz. Bahtınız açık olsun” ifadelerini kullandı.
 
 
Üniversitemiz Rektör Vekili Prof.Dr. Şefik Kurultay gerçekleştirdiği konuşmasında “Ailelerinizin büyük destekleriyle yetişen gençler olarak bugün buradasınız. Çok güzel bir Üniversitede, 32 yıllık bir geçmişi olan Fakültemizde eğitim aldınız. Fakültemizin değerli akademik üyeleri sizleri ülkemiz koşullarına göre çok iyi imkânlar içinde, doğru teknik bilgilerle donattı. Dürüst, ahlaklı, kendini bilen, kendine inanan ve güvenen, meslek sahibi gençler olarak; sizin için, yakınlarınız için, ülkemiz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu biliyoruz. Ülkemizin ve insanlığın geleceği için çok önemli olduğunuzu unutmayınız. Başardıklarınız, sonraki mezunlarımıza açılacak kapıların anahtarı olacaktır. Bu mezuniyetten sonra zorlu bir yola çıkacaksınız” ifadelerini kullandı. Prof.Dr. Şefik Kurultay konuşmasını fedakâr ailelere, Fakültemiz mensuplarına ve mezunlarımıza teşekkür ederek tamamladı.
 
Törende konuşmaların ardından, Üniversitemiz Rektör Vekili Prof.Dr. Şefik Kurultay, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet İstanbulluoğlu ve Tekirdağ Önder Çiftçi Danışmanlık Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nezih Suyaran Fakültemizde derece alarak mezun olan dönemi birincisi, Tarım Ekonomisi Bölümünden, Elif Akgül, Gıda Mühendisliği Bölümünden dönem ikincisi Duygu Arda ve dönem üçüncüsü Müge Karaman’a plaket ve hediyelerini verdiler. Daha sonra, Ziraat Fakültesi dönem birincisi Elif Akgül mezuniyet kütüğüne plaketini çaktı.
 
Mezuniyet belgeleri dağıtılmadan önce tüm mezunlarımız Fakültemiz araştırma görevlilerinden Gizem Sönmez ve Deniz Çağla Turan eşliğinde meslek yeminini okudular.  Ardından mezunlarımıza bölüm başkanları ve bölüm öğretim elemanları tarafından mezuniyet belgeleri takdim edildi. 
 
Üniversitemiz Geleneksel Spor Müsabakalarında üç yıl üst üste şampiyon olarak büyük başarı elde eden Ziraat Fakültesi Basketbol Erkek Takımı oyuncularına ve sorumlu yöneticilerine Fakültemiz Kurucu Dekanı ve emekli öğretim üyesi Prof.Dr. Sezen Şehirali tarafından hediyeleri verildi.
 
2013-2014 Akademik Yılında Fakültemizin 29. Mezuniyet Töreninde mezun öğrencilerimiz havaya keplerini fırlatarak mezun olmanın ve başarılarının sevincini hocaları ve yakınları ile paylaştılar.
 
Mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında sağlık ve mutluluklar diliyoruz. Başarılarının devamını temenni ediyor, yaşamlarının yeni döneminde Ziraat Fakültesi Mensupları olarak iyi dileklerle ve sevgiyle uğurluyoruz.
 
YOLUNUZ AYDIN BAHTINIZ AÇIK OLSUN