Ziraat Fakültesi
2015-04-16

Fakültemizde “Bitki Islahına Genç Bakış” Konulu Konferans düzenlendi 

Üniversitemiz  Bitki Islahı Topluluğu tarafından “Bitki Islahına Genç Bakış” konulu konferans düzenlendi. 

Ziraat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa Fakültemiz öğretim üyeleri ve öğrencileri yoğun ilgi gösterirken, konferansa Üniversitemiz Rektör Danışmanı ve aynı zamanda Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Z. Korkut ve Ziraat Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ahmet İstanbulloğlu da katıldı.

Petektar Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Büşra Yapıcı ve Nadide Tohum Firmasının Islah Çalışmaları Sorumlusu Ayşegül Tur’un konuşmacı olarak katıldığı konferansın açılış konuşmasında Bitki Islahı Topluğu Koordinatörü Prof. Dr. İsmet Başer, bitki ıslahı öğrenci topluluğunun faaliyetlerini başarılı olarak yürüttüğünü söyledi. Ziraat Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu ise üniversitemizde öğrenci topluluklarının yoğun ve başarılı organizasyonlar gerçekleştirdiğini kaydetti.

Üniversitemiz Rektör Danışmanı ve aynı zamanda Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Z. Korkut da, ülkemizde ilk bitki ıslahı öğrenci topluluğunun üniversitemizde kurulduğunu belirterek bitki ıslahının günümüze kadar oldukça önemli aşamalar kat ettiğini vurguladı.

Konuşmacılar Büşra Yapıcı ve Ayşegül Tur, mezun olduktan sonra meslek yaşamlarında nasıl bir yol izlediklerini, karşılaştıkları güçlükleri nasıl aştıklarını ve bu günlere nasıl geldiklerini tecrübelerine dayanarak oldukça doyurucu ve samimi bir şekilde anlatırken, bu mesleğe yeni başlayacak ziraat mühendislerinin girişken olmalarını, zorluklardan yılmamaları gerektiğini ve çok çalışmakla başarının kendiliğinden geleceğini ifade ettiler.

Konferans toplu fotoğraf çekimi ve konuşmacılara hediye takdimi ile sona ermiştir.