Ziraat Fakültesi

Kütüphane

Kütüphane yüksek kaliteli, kullanıcı odaklı ve yenilikçi bilgi kaynaklarını ve bilgiye erişim hizmetlerini hayata geçirecek öğretim üyeleri ve öğrenciler için etkin araştırma ve öğrenim olanakları sağlamaktadır. Kütüphanede basılı ve elektronik binlerce kaynağın yanı sıra tarımın tüm alanlarında kitap, dergi ve veri tabanı mevcuttur.


Sağlık

Fakültede ayakta tedavi hizmeti veren Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Gerekli durumlarda, Sağlık Merkezi öğrencileri ve çalışanları üniversite hastanesine veya en yakın hastanelere sevk yapmaktadır.


Yemek

Fakültede öğrenciler ve çalışanlar için sıcak ve günlük yemek sunulmaktadır. Öğlen ve akşam yemeği hizmeti veren bir yemekhane ve hızlı yiyecek seçenekleri sunan birden fazla kafeterya bulunmaktadır.


Spor

Kampus içerisinde bir kapalı spor salonu, bir yarı olimpik yüzme havuzu ve bir beden eğitimi salonu bulunmaktadır. Bu salonda koşu bantları, bisikletler, kürek ve arc trainer gibi cardio aletlerinin yanı sıra ağırlık istasyonları ve fonksiyonel çalışma alanları mevcuttur. Masa tenisi ve bilardo masaları bulunan alanlar vardır.


Ulaşım

Fakültenin, kent ve kampus üniversitesi olma özelliklerini birlikte taşıyan bir yerleşim alanına sahip olması nedeniyle, yürüyerek veya toplu ulaşım araçları ile şehrin her yerinden kolaylıkla ulaşılmaktadır. Yerleşim alanı girişinde otobüs durağı bulunmaktadır.