Ziraat Fakültesi

 

Prof. Dr. Murat TAŞAN

Dekan Yardımcısı

1972 doğumlu Prof. Dr. Murat Taşan ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, lisans eğitimini 1989-93 yılları arasında Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Gıda Bilimi ve Teknolojisi Bölümünde tamamlamıştır.

1994 yılında Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlamıştır. Yüksek Lisans eğitimini 1995 yılında, Doktora eğitimini ise 1999 yılında Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gıda Mühendisliği Anabilim Dalında tamamlamıştır. Aynı yıl Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atanmıştır. 2010 yılında Gıda Mühendisliği alanında Doçent unvanını almıştır. 2015 yılında Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Teknolojisi Anabilim Dalında Profesör kadrosuna atanmıştır.

Halen Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi olan Prof. Dr. Murat Taşan, 2011-2013 yılları arasında Malkara Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 2013 yılından itibaren Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Prof. Dr. Murat Taşan'ın, 2015 yılından itibaren Ziraat Fakültesi, 2016 yılından itibaren İlahiyat Fakültesi ve 2017 yılından itibaren Hukuk Fakültesi Fakülte Kurulu Üyelikleri ve Yönetim Kurulu Üyelikleri bulunmaktadır. Prof. Dr. Murat Taşan, Üniversitemiz Bilimsel Araştırma ve Yayın Etik Kurulu Üyeliği, Yabancı Uyruklu Öğretim Elemanı Değerlendirme Komisyonu Üyeliği, Yaz Okulu Koordinasyon Kurulu Üyeliği, Bilimsel Etkinliklere Katılım Destek Komisyonu Üyeliği, Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

Gıda kimyası ve bitkisel yağ teknolojisi alanında uluslararası ve ulusal düzeyde çalışmaları bulunan Prof. Dr. Murat Taşan, lisans düzeyinde bitkisel yağ teknolojisi, lisansüstü düzeyinde lipid kimyası, modifiye yağ teknolojisi ve zeytinyağı teknolojisi derslerini vermektedir. Prof. Dr. Murat Taşan'ın Yağ Bilimi ve Teknolojisi (YABİTED) Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Tekirdağ Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği bulunmaktadır.

Prof. Dr. Murat Taşan evli ve iki çocuk babasıdır.

 

mtasan@nku.edu.tr

0.282.2502000

0.282.2502003

 

İLGİLİ BİRİMLER

Fakülte Öğrenci İşleri Birimi

Fakülte Bilgi İşlem Birimi

KOMİSYON VE KOORDİNATÖRLÜKLER

Fakülte Eğitim ve Öğretim Komisyonu

Fakülte Stratejik Plan ve Komisyonu

Fakülte Öğrenci İşleri Komisyonu

Fakülte Blogna, Erasmus, Farabi, Mevlana Koordinatörlükleri

Fakülte İntörn Mühendislik Eğitimi Koordinatörlüğü