Ziraat Fakültesi
2018-10-04

ZİRAAT FAKÜLTESİ ORYANTASYON PROGRAMI DÜZENLENDİZİRAAT FAKÜLTESİ ORYANTASYON PROGRAMI DÜZENLENDİ

 

Öğrenci Seçme Sınavı sonucunda yaptıkları tercihlerle 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi itibariyle Ziraat Fakültesi ailesine katılan öğrencilerimizin, öğrenim görecekleri Üniversitemiz ve Fakültemizi tanımalarını sağlayarak uyum süreçlerini hızlandırmak amacıyla oryantasyon programı düzenlendi. 

Oryantasyon programı Ziraat Fakültesi Konferans Salonunda 3 Ekim 2018 Çarşamba günü düzenlendi. Programa Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Murat Taşan, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (NAKDİM) Müdürü Prof.Dr. Eser Kemal Gürcan, Fakültemiz 1.Sınıf öğrencilerimizin Danışmanı öğretim elemanlarımız, Fakültemiz Sekreteri Ayla Pilatin, Fakültemiz Öğrenci İşleri Biriminden Semra Halayık katıldılar.

Fakültemiz öğrencilerinin katılımlarının yoğun olduğu programda Fakültemiz Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Murat Taşan, Üniversitemizin ve Fakültemizin genel yapısı, sunulan olanakları, gerçekleştirilen faaliyetler ile idari ve akademik konular hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi. Ayrıca Üniversitemiz “Önlisans-Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği” kapsamında ayrıntılı bilgiler aktarıldı.

Prof.Dr. Murat Taşan öğrencilerimizin Üniversitemizin öğrenci topluluklarında aktif görev almalarını, üniversitemizin ve fakültemizin düzenlediği bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere katılmalarını istedi.

Program sonunda Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (NAKDİM) Müdürü Prof.Dr. Eser Kemal Gürcan öğrenci değişim programları (Erasmus, Farabi vb.) hakkında bilgiler verdi.

Fakültemize yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin bir araya gelerek aynı zamanda birbirleriyle tanışma fırsatı bulduğu oryantasyon programı, Fakültemiz Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Murat Taşan’ın iyi dilek ve temennileri ile son buldu.

Ziraat Fakültesi Ailesi olarak, bizimle birlikte geleceğe hazırlanmak isteyen siz değerli öğrencilerimizi tekrar kutluyor, başarılar diliyoruz.

 

ZİRAAT FAKÜLTESİ DEKANLIĞI